hellou vōrld ū tē tē

tātad es te rakstīšu un jūs tur neko nevarat padarīt.
pirmajā ierakstā ir vēlme parunāt par 3 šogad pēdējā laikā iznākušiem visnotaļ labiem albumiem, kuri pagaidām nav ieguvuši pelnīto uzmanību, no grupām, kuras pagaidām vēl nav guvušas pārāk lielu uzmanību.
#1: kā pirmo stādu priekšā īru grupas fight like apes veikumu fight like apes and the mistery of golden medallion, kas izdots pagājušā gada 26. septembrī uz model citizen records. grupas stilu varētu raksturot kā pankroka, indie un ārtroka savienojumu ar asprātīgiem dziesmu tekstiem un nosaukumiem(piemēram “digifucker” vai “snore, bore, whore”). kā arī ar enerģisku solisti priekšgalā, kura man personīgi nedaudz atgādina Karen O yeah yeah yeahs pirmajā albumā. tieši enerģija, manuprāt, ir šīs grupas lielākā priekšrocība. soliste dziesmās ārdās ne pa jokam un arī pārējie grupas locekļi neatpaliek, liekot kratīt kāju līdzi viņu ritmiem un pancīgajam vokālam. galarezultātā no tā visa sanāk neslikts, omu uzlabojošs albums labākajās žanra tradīcijās. protams, ir kur piestrādāt, tomēr potenciāls šai grupai ir, tikai jāspēj to pareizi izmantot, cerībā, ka līdz nakamā albuma izdošanas brīdim šada tipa grupas jau nebūs visiem apnikušas.

#2: grupas pale young gentlemen otrais albums black forest(tra la la), kas izdots pagājušā gada nogalē, ierakstu kompānijas science of sound paspārnē. ja ir vēlme vilkt paralēles ar citām grupām, tad šeit var saklausīt kaut ko gan no arcade fire, gan no beirut, gan no citām indie grupām. tomēr nešķiet, ka pale young gentlemen cenšas kādu kopēt – viņi vienkārši spēlē to, kas viņiem patīk un padodas. un jāsaka, ka padodas diezgan labi. trīs puišus ar ģitārām, bungām un klavierēm eleganti papildina divas meitenes, kas spēlē, attiecīgi, čellu un vijoli, kopā radot patiešām patīkamu mūziku. protams, ne jau album of the year līmenī, tomēr tik un tā ir vērts veltīt viņiem kādu daļu savas uzmanības. patiesībā, manu uzmanību šī grupa vispirms piesaistīja nevis ar šo albumu, bet gan ar kādai izlasei ierakstītu ļoti asprātīgu m.i.a. – paper planes kaveru, ko viņi arī laipni piedāvā lejupielādēt savā mājaslapā:
http://www.paleyounggentlemen.com/Paper_Planes.mp3
#3: pēdējais šajā rakstā apspriestais albums ir Jaunzēlandes grupas cut off your hands debijas albums you and i, ko izdevusi ierakstu kompānija universal. puiši gan jau divus gadus kā vairs nedzīvo Jaunzēlandē, bet gan Londonā, kur viņus savā aizgādībā ņēmis bijušais suede ģitārists Bernards Batlers, kam savas producenta karjeras laikā izdevies pielikt roku ne vienam vien veiksmīgam ierakstam. albumā dzirdams viss, kam jābūt kārtīgā indie roka albumā – lipīgas melodijas, episki gabali, lēnas balādes un kustinoši deju grīdu grāvēji. tā ir formula, kas izstrādājusies jau the cure laikos un ko pēc tam vairāk vai mazāk veiksmīgi lietojušas neskaitāmas grupas. tomēr pats dīvainākais ir tas, ka kopumā šis albums nav nemaz tik slikts. tikai jācenšas to neklausīties pārāk bieži, pretējā gadījumā pastāv risks, ka pēc kāda laika apniks. tiesa gan, atsevišķas dziesmas ir pelnījušas arī vairāk par tikai pāris atskaņojumiem klausītāju skandās un austiņās. ja tic manam last.fm, tad man, kaut kā pavisam nemanot, sakrājies jau paliels skaits. kopumā jāsaka, ka cut off your hands nav ne ar ko labāki un noteikti arī ne sliktāki par neskaitāmām citām līdzīgām grupam. ja uz šo albumu neliek pārāk lielas cerības, tas var izrādīties arī tīri baudāms.

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s