pa vienam vien

man te sagribējās padalīties ar šobrīd man aktuāliem skaņdarbiem, no albumiem, kuri vēl nav iznakuši un tuvākās nedēļas laikā arī netaisās to darīt. vai arī kvalitātes ziņā atpaliek no šiem atsevišķajiem skaņdarbiem un tāpēc nav pieminēšanas vērti.
the dead weather – hang you from the heavens
the dead weather ir ļoti interesanta apvienība. tajā dzied Alison Mosshart no the kills, bungas spēlē Jack White no krutākās grupas pasaulē – the white stripes – savukārt ģitāru un basu spēlēt pieaicināti čaļi no, attiecīgi, queens of the stone age un Džeka blakusprojekta the raconteurs. pagaidām apritē ir palaists šis te gabals, kā arī Garija Ņūmena are friends electric? kavers, tomēr tiek solīts vesels albums. grupas skanējumā ir pietiekami daudz jūtams visām iepriekš minētajām grupām raksturīgais raupjums un, patiesību sakot, klausoties šo gabalu, rodas doma par to, kāpēc viņiem nebija ienācis prātā apvienoties jau agrāk. man personīgi liekas, ka šis ir sākums kaut kam lielām, kas kārtīgi sapurinās mūzikas pasauli un par ko runās vēl ilgi un dikti.
youtube

kero one – when the sunshine comes
kero one ir korejiešu izcelsmes mc no saulainās Kalifornijas. savā mūzikā pievēršās tai hiphopa daļai, kas šobrīd diemžēl nav īpaši populāra, proti, veido mūziku daudz ietekmējoties no džezīgiem ritmiem. šajā gabalā sadarboties aicinājis vokālistu Ben Westbeech, kura balss apmēram gadu atpakāl bija dzirdama daudzās radiostacijās, tobrīd aktuālajā kraak&smaak gabalā squeeze me. rezultātā sanācis pozitīvs ieraksts, kurš labi iederas šobrīd valdošajā pavasarīgajā laikā.
http://www.myspace.com/keroone

just jack – embers
jāatzīst, ka šo čali jau biju nedaudz aizmirsis. pirms pāris gadiem diezgan daudz drillēju viņa breaktrough singlu stars in their eyes un, tā kā viņa albums overtones sasniedza otro vietu UK topā, likās, ka just jack gaida spoža nākotne. tomēr, lai gan arī sekojošie singli bija neslikti, tie neguva gaidītos panākumus un likās, ka viņs tāds one hit wonder vien paliks. taču viņš cenšas pierādīt pretējo, tāpēc pēc 2 gadiem ir gatavs jauns albums un šis ir pirmais singls no tā. man personīgi šķiet perfekti nostrādāts.
youtube

Calvin Harris – i’m not alone
skotu superproducents ar spilgto imidžu ir atpakaļ! starp šo un iepriekšējo albūmu paspējis paproducēt vairāku ievērojamu mākslinieku hitus un uztaisīt kaudzīti remiksu, Kalvins ir gatavs atgriezties ar jaunu albumu, kura nosaukums un dziesmu saraksts vēl nav zināms. toties ir izlaists pirmais singls i’m not alone, kas skan nu ļoti interesanti. ja iepriekšējā albūmā i created disco Kalvins centās atdzīvināt 80ito gadu disko(kas viņam veiksmīgi arī izdevās), tad jaunajā, kā izskatās, viņš nolēmis pievērsties 90ito gadu trance atdzīvināšanai, tai pat laikā pieliekot tam klāt kaut ko savu, lai neskanētu garlaicīgi. šis jau šobrīd tiek aktīvi tiek drillēts radiostacijās un pārtijos visapkārt pasaulei un domājams, ka popularitāte vēl augs.
youtube

Dan Black – alone
šo čali mūzikas kritiķi ierindoja augstā vietā bbc sound of 2009 aptaujā un tagad viņš cenšas sasniegt sev paredzētos panākumus. vēl pirms iekļūšanas šajā aptaujā viņs jau paspēja sacelt troksni ierakstot lielisku notorious b.i.g. gabala hypnotize kaveru. pirms tam dziedājis grupā the servant, aizgājis un uzsācis solokarjeru, pievēršoties elektronikai un šobrīd aktuālajam indie pop. redzēsim, vai viņam izdosies sasniegt prognozētos panākumus. katrā ziņā potenciāls to izdarīt viņam ir.
http://www.myspace.com/danblacksound

frankmusik – better off as two
vēl viens čalis no bbc sound of 2009 aptaujas. sākotnēji ievērību guvis remiksējot citu gabalus, galu galā izlēmis kaut ko uzveidot arī pats. lipīgas melodijas, lipīgi vārdi un elektroniski aranžējumi. tas kopā padara šo gabalu totāli lipīgu un neļauj to ienīst, pat neskatoties uz to, ka būtībā tā ir salkana popsa.
youtube

Karima Francis – again
jauna, mazpazīstama britu dziesminiece, kas sākumā bijusi bundziniece grupā un tikai pēc tam sākusi dziedāt. būtība viņas mūzika nav absolūti nekas jauns – to visu var dzirdēt no Treisijas Čepmenas līdz Alanisai Morisetei, līdz Laurai Marlingai. tomēr viņas balsī ir kaut kas tāds, kas neļauj to tik viegli aizmirst.
http://www.myspace.com/karimafrancis

Yael Naim – far far
ebreju-franču izcelsmes dziesminiece, kura popularitāti ieguva pēc tam, kad gadu atpakaļ viņas dziesmu new soul bija izdzirdējis pats Stīvs Džobss un personīgi izvēlējies to macbook air reklāmai. šis te ir trešais singls no tā paša albuma, kurā bija iekļauts arī new soul. brīnišķīga dziesma ar skaistu tekstu. iesaku klausīties gan priecīgos, gan skumjos brīžos.
youtube

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s