mystyrys yrs

vakar vakarā nejauši(vai jauši) sanāca nokļūt LMA Studentu klubā, kur pēc pailgas klusēšanas koncertu sniedza viens no interesantākajiem Latvijas mūzīķiem – Goran Gora. koncerta programmiņā bija skaidri un gaiši uzrakstīts, ka koncertā būs dzirdami labākie no vecajiem skaņdarbiem un ieskats topošā albuma mystyrys yrs materiālā. tā kā programmiņas otrajā pusē bija precīzi nodrukāts viss koncerta dziesmu saraksts, tad uzreiz jau varēja gaidīt, ka tiks sākts ar diviem jauniem gabaliem.
ar nelielu nokavēšanos un vēl dažām ķibelēm mūziķi bija uzkāpuši uz skatuves un koncerts varēja sākties. pirmais gabals ar nosaukumu the list patiešām nebija tas, ko biju gaidījis. tas bija kaut kas vēl labāks. metalofons, dažādi efekti un sapņains dziedājums radīja interesantu atmosfēru, kas pacēla kaut kur augstāk un turēja tur visa koncerta garumā. arī otrais no jaunajiem gabaliem all the wonders bija ar līdzīgu noskaņu un vēl vairāk nostiprināja pārliecību par to, ka jaunajā albumā ir gaidāms, kas ļoti interesants. šiem diviem sekoja jau zināmie fools in love un, kā izteicās pats mākslinieks: “skumjākā dziesma uz pasaules”, the girl in the backseat, kas sevi pierādīja kā pārbaudītas vērtības. pēc šiem diviem, ar interesantu spēlēšanos ar ģitāras efektiem, uzreiz tika pāriets pie jauna gabala hard case heart break, kam savukārt sekoja we had to learn no pirmā albuma, nedaudz pārveidotā(uzlabotā?) versijā, salīdzinot ar ierakstu, un vēl viena jauna dziesma know, kas pārsteidza ar ļoti interesantu ritma sekciju – tā atgādināja kaut ko no agrīnas house mūzikas, tikai izpildīta dzīvajā. pēc tā tika paņemta īsa pīppauze, lai ļautu mūziķiem nedaudz ievilkt elpu.
pēc pauzes koncerts tika atsāks ar jaunu dziesmu, kas, man šķiet, varētu būt šī albuma swim robert, swim, vismaz noskaņas ziņā šīs abas dziesmas šķiet līdzīgas. pēc tā sekoja kids and figures pārsteidzoši roķīgā izpildījumā un, manuprāt, spēcīgākā jaunā albuma dziesma another birthday alone. Tālāk sekoja mans pirmā albuma favorīts two hands un poor maria, ko daudzi uzskata par pirmā albuma spēcīgāko dziesmu. pēc šiem gabaliem tikai atvienoti visi instrumenti un sekoja stāsts par nākošo dziesmu silly tunes, kurai Goran Gora meklējis viesmākslinieci un viņam solīts sadabūt el perro del mar vai Viktoriju Bergsmani vai pat Alisonu Glāsu no crystal castles, tomēr beigu beigās nekas nav sarunāts un šo dziesmu izpilda viņš viens pats.
pēc šīs dziesmas koncerts it kā beidzās un mūziķi atstāja skatuvi, tomēr pēc neilgas “atkārtot” saukšanas uz skatuves atgriezās viens pats goran gora, pajokoja par to, ka viņam šķiet interesanti, ka pat sieva sauc “atkārtot”, saskandināja ar Māru un nospēlēja slow down, pa vidam vēl visus uzjautrinot, iepīdams tajā Džeimsa Blānta you’re beautiful.
kopumā jāsaka, ka koncerts mani pozitīvi pārsteidza. pirmkārt jau ar pavadošo sastāvu, kas patiešām spēlēja ļoti interesanti – Egars Runcis darbojās ap sitamajiem instrumentiem un taustiņiem, Valters Sprūdžs spēja no basģitāras izdabūt ļoti interesantas skaņas un skatuves stūrī bija notupies Kaspars Ansons, kurš paralēli ģitāras spēlēšanai darbojās ar palielu skaitu pedāļu, efektu veidotāju un vēl sazin ko. arī pats Goran Gora bija aprīkots ar diviem mikrofoniem, viena no kuriem skaņa ik pa laikam tika samplēta un apstrādāta ar efektiem. pārsteidza arī jaunā albuma muzikālais virziens, kurš šoreiz ir krietni vairāk pakļauts dažādiem eksperimentiem. šķiet, ka Goran Gora ir sapratis, ka tādu čaļu ar ģitāru, kā viņš, ir papilnam un lai izsistos ir jārada kas interesantāks. kopumā šķiet, ka vasarā mūs gaida ellīgi labs albums. jācer tik, ka izdosies to iebīdīt pareizajiem cilvēkiem un tad jau viss var notikt…

Advertisements

1 Comment

Filed under Uncategorized

One response to “mystyrys yrs

  1. kibubibu

    demmmit. es redzu tavu nākotni – mūzikas žurnālists. žēl, ka konci nepamanīju, palaidu garām, un nebiju

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s