es vēl joprojām klausos mūziku

ilgu laiku nav bijis laika uzrakstīt kaut ko ar mūziku saistītu, tomēr šobrīd atkal vēlos padalīties ar gabaliem no albumiem, kas vēl nav iznākuši vai arī kopumā neaizvelk līdz konkrētā gabala līmenim.

Jack Peñate – tonight’s today
dziesminieks, kurš nodēvēts par “trūkstošo posmu starp Džefu Bakliju un Džastinu Timberleiku” ir atpakaļ ar jaunu albumu, kurš gan nāks klajā tikai pēc pāris nedēļām. un kamēr vēl popularitāti nav ieguvis nākošais singls, kurš jau palaists apritē, tikmēr vēl var paķidāt šo. savā mūzikā miksējot singer-songwriter un rokmūzikas žanrus ar džeza un r&b ietekmēm, viņš spēj radīt kvalitatīvu popmūziku. jaunais singls gan nav tik iespaidīgs, kā pirmā albuma vadošais torn on the platform, tomēr kopumā šo var uzskatīt par pavisam nesliktu pavasara/vasaras saundtreku, kam padziedāt līdz, saulainā dienā dzerot alu.
youtube

daedelus – la nocturn
daedelus, īstajā vārdā Alfreds Darlingtons, šobrīd savus ierakstus izdod uz leģendārā elektronikas/IDM leibla ninja tune, savukārt pagātnē sadarbojies arī ar tādiem leibliem kā stones throw un warp, kas jau pasaka daudz. savā muzikā izmantojot visdažādākās ietekmes – 30to, 40to, 70to mūziku, hiphopu, elektroniku un pat baroka mūziku, viņš rada ļoti patīkamu skaņu kokteili, kuru grūti ielikt viena žanra rāmjos. iesaku noskatīties arī lielisko šī gabala video, saite uz kuru atrodama zemāk
youtube

deleted scenes – city that never wakes up
grupa deleted scenes, kuras dalībnieki nāk no ASV galvaspilsētas Vašingtonas, kā arī no Bruklinas(šķiet, ka talantīgi mūziķi tur ir sastopami uz katra stūra) un kas savā mūzikā jāuc kopā shoegaze, amerikāņu indie un pat ska, šī gada sākumā laida klajā albumu birdseed shirts. kopumā gan tas manā skatījumā nav nekas īpašs, tomēr daži gabali no tā, ieskaitot šo, ir tiešām lieliski. šajā gabalā isti nav dzirdamas minētās ska ietekmes, skanējumu vairāk koncentrējot uz sapņainiem vokāliem un shoegaze raksturīgām ģitāram. kopumā skan diezgan kosmosīgi. noteikti iesaku visiem shoegaze un post-roka cienītājiem
myspace

the pains of being pure at heart – everything with you
jaunie amerikāņu indie stāri the pains of being pure at heart savā mūzikā jauc enerģiskas ģitāras skaņas un bungu ritmus ar sapņainām melodijām, tādējādi izveidojot tādu kā amerikāņu atbildi britu los campesinos!, kas pagājšgad pamanijās izdot veselus divus veiksmīgus albumus. tomēr viņi nav kautrējušies izmantot arī citas ietekmes un to šeit ir daudz. pa druskai no indie roka, shoegaze, dream pop, šobrīd aktuālā lo-fi un vēl, un vēl. daudziem gan viņu radītā mūzika neiet pie sirds un tie nekautrējas viņus lamāt un kaunināt par indie žanra kropļošanu, tomēr viņi ir ieguvuši spēcīgu aizmuguri ietekmīgā amerikāņu mūzikas medija pitchfork veidolā, kas neskopojas ar labiem vārdiem par šo grupu. tai pat laikā arī paši spējuši nostiprināt savas pozīcijas ar spēcīgiem dzīvajiem koncertiem. tiem, kas uzskata, ka tikai viņi zin, kas ir patiesais indie, neiesaku. pārējiem iesaku vismaz novērtēt pašiem.
youtube

bjōrk – naturra(switch remix)
pirmoreiz šajā blogā pievēršos mūzikas stilam, uz kura pēdējā laikā esmu diezgan pamatīgi “uzsēdies”. runa šajā gadījumā ir par dubstep, kurš jau ir pārņemis Britu salas un lēnām iekaro visu pārējo pasauli. šis gabals gan ir no dubstep smagākās puses un diez vai ieteiktu ar šo sākt iepazīt attiecīgo žanru, tomēr tas nenoliedzami ir meistardarbs. pie vainas šoreiz superproducents switch, kas producējis m.i.a. un Santogold, savukārt kā solomākslinieks darbojas dažādos elektronikas stilos. šoreiz, lai pārveidotu gabalu no nepieradinātās īslandiešu meitenes bjōrk pēdējā albuma, ķeries pie dubstep, radot patiešām masīvu remiksu.
youtube

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s