watch things on VCRs

ja runā par gada otrās puses jaunumiem britu mūzikā, tad ir divi albumi, kas, manuprāt, izceļas īpaši. abi ir debijas albumi no grupām, kas jau pirms to izdošanas bija radījušas ap sevi diezgan lielu interesi, pie tam noturot to vēl līdz šim brīdim. abas grupas nāk no Londonas, abas spēlē stila ziņā grūti definējamu indie popmūziku ar daudz un dažādām ietekmēm.
pirmais no šiem albumiem ir grupas the big pink veikums a brief history of love. lai gan tas ir viņu debijas albums, grupas dalībnieki nebūt nav iesācēji mūzikas industrijā. vienam no viņiem pieder ierakstu kompānija, caur kuru savas karjeras sākumā ierakstus izdevušas tādas grupas kā klaxons un crystal castles. savukārt otrs darbojies dažādos citos muzikālos projektos un arī vadījis ierakstu kompāniju. tāpat grupas vārds bija atrodams arī bbc sound of 2009 kritiķu aptaujā, līdz ar to grupas debijas albums tika gaidīts ar lielām cerībām gan kritiķu, gan mūzikas cienītāju aprindās, un jāsaka, ka kopumā tas šīs cerības nav pievīlis.
kas attiecas uz albuma tematiku, tad viens no grupas dalībniekiem izteicies, ka tas atspoguļo mīlestību no visiem tās pusē, atspoguļojot gan labo, gan slikto, gan prieku, gan sāpes u.t.t. tas pats attiecas arī uz albuma skanējumu – tur atrodamas gan balādes, gan līdzi dziedāmas popdziesmas, gan roķīgākas dziesmas, gan dziesmas ar lielāku elektronikas piesitienu. tas pats attiecas arī uz ietekmēm – saklausīt var ļoti daudz ko – indie roku, popmūziku, dažādus elektronikas piesitienus, shoegaze, kā arī diezgan lielā apmērā noise un noise-rock skaņas. tiesa gan trokšņiem tiek atvēlēta sekundāra loma, priekšplānā izvirzot vokālu. līdz ar to, piemēram, dziesma velvet izklausās pēc romantiskas balādes neskatoties pat uz dažādo trokšņu sajaukumu tās aranžējumā. šāds skanējums tiek ieturēts arī visa albumā garumā, izņemot vienīgi galveno singlu dominos, ko pitchforkmedia.com apskatnieki bija salīdzinājuši ar pagājušā gada MGMT singlu time to pretend, paredzot, ka šī dziesma varētu tās autoriem atnest arī nedaudz lielāku atpazīstamību starp ierindas klausītājiem un šādu tādu komerciālo veiksmi. tomēr, lai gan, manuprāt, the big pink tik liela komerciālā veiksme, kā MGMT visticamāk nespīd, tomēr mūzikas cienītāju aprindās ne grupa, ne konkrētais albums aizmirsti netiks.
otrs albums, par ko vēlējos uzrakstīt ir grupas the xx debija xx. atšķirībā no augstāk minētajiem the big pink grupa sevi pieteica nedaudz klusāk, tomēr grupas debijas albums ir guvis plašu atzinību. pie kam, man personīgi šķiet interesanti tas, ka, lai gan britu un amerikāņu kritiķu domas bieži vien mēdz dalīties, šis albums ir atzīts par labu esam abās okeāna pusēs.
runājot par to, kas albumā dzirdams, to varētu raksturot kā pieklusinātu, izjustu un juteklisku mūziku, grūti definējamu kāda stila robežās, un ar ļoti dažādām ietekmēm – sākot no indie un post-punk, līdz pat r&b, šobrīd aktuālajam dubstep, trip-hopam un vēl citām elektroniskām vēsmām. kopumā, manuprāt, ideāla mūzika klusiem rudens vakariem. jāpiemin arī tas, ka grupa albumu producējusi pati, neskatoties uz to, ka pirms tam sadarbojusies ar dažādiem producentiem, to skaitā, diplo, par kura piedāvājumu producēt debijas albumu daudzas citas grupas būtu septītajās debesīs. tomēr šāds solis drīzāk jāuzskata par pareizu, jo the xx ir izdevies radīt savu, diezgan unikālu skanējumu.
jāatzīst gan, ka iegūtajai milzu popularitātei ir arī sava ēnas puse – grupa jau zaudējusi vienu dalībnieci, jo, šobrīd noritošās tūres laikā, pārslodzes dēļ to atstājusi Baria Qureshi, līdz ar to grupa tūri turpinājusi jau vairs tikai trīs cilvēku sastāvā. tiesa gan, ņemot vērā to, ka grupas dalībnieki vecuma ziņā vēl ir ļoti jauni, tas nav nekas pārsteidzošs, jo ne visi ir spējīgi tikt galā ar slavas atnestajām pārmaiņām. jācer tikai, ka tas nekādā veidā neietekmēs grupas nākotni, tāpat arī jācer, ka the xx(tāpat arī ieprekšminētos the big pink) nepiemeklēs otrā albuma sindroms, kad mūziķi nespēj otro albumu izveidot tikpat oriģinālu kā pirmo.
nobeigumā vēl uzskates materiāls – mana iecienītākā dziesma no albuma xx

Advertisements

1 Comment

Filed under Albumi

One response to “watch things on VCRs

  1. prieks ,ka atdzīvojies :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s