uzvaras trīsstūris

šoreiz ieraksts būs diezgan īss, jo plānā ir apskatīt tikai vienu ep, kas, manuprāt, ir pilnīgi noteikti pelnījis veselu, atsevišķu ierakstu, kaut vai tikai par lielākas ticības radīšanu Latvijas mūziķu idejām.
dun dun – 333
neilgu laiku atpakaļ, ar dažiem cilvēkiem runājot par mūziku, sanāca dzirdēt viedokli, ka latviešu alternatīvajā mūzikā piedāvājums ne vienmēr spēj nodrošināt pieprasījumu, un man neatlika nekas cits, kā piekrist. it īpaši tāpēc, ka, manuprāt, ir daudz grupu un izpildītāju, kas spēlē kvalitatīvi un no visas sirds, bet kopumā nerada neko īpaši jaunu. jā, arī šīm grupām nav ne vainas un man tās tīri labi iet pie sirds, pie tam es saprotu, ka vienkāršāk ir iet pa kādu iestaigātu taciņu, nevis mīt savējo no jauna, tomēr jāatzīst, ka pietrūkst mums šo svaigo ideju un tādas spēj pienest tikai atsevišķas grupas, kuras diemžēl ir krietnā mazākumā.
dun dun tad būtu viena no tām. oriģināli cēlusies kā instrumentāla post-rock/math-rock grupa, pa četriem pastāvēšanas gadiem tās dalībnieki paspējuši izdot vienu ep, iesildīt Rīgā tādus grandus kā battles un múm, kā arī audzējuši pieredzi un turpinājuši attīstīt skanējumu.
jau grupas pirmajā ierakstā dzirdams kā atmosfēriskajām post-roka ģitārām pieslēdzas interesantas ritma partijas, tomēr šajā ierakstā skaņa ir papildinājusies vēl tālāk. ritma partijas kļuvušas vēl izteiktākas un arī ātrākas, kā arī skanējumam, krietni vairāk kā pirmajā ierakstā, pievienojušās arī dažādas elektroniskas skaņas, kas, jāsaka, ir pašā laikā. līdz ar to, nedaudz tiek nojauktas žanru robežas, visam kopā radot izteikti savu skanējumu. varu, liekot roku uz sirds, apgalvot, ka neviena cita grupa Latvijā neko tādu nespēlē. patiesību sakot, tas izklausās svaigi pat pasaules mērogā.
ep sastāv no trīs diezgan ievērojama garuma skaņdarbiem – pludmales, uzvaras trīsstūris un tas, ko neatceras, kas vienlaikus ir ar kopīgām iezīmēm, bet noskaņas ziņā atšķirīgi. gandrīz katrā no albuma skaņdarbiem ir saklausāmas arī tēmu nomaiņas, lēnam motīvam pēkšņi nomainoties uz ātru un otrādi. jāatzīmē arī tas, ka grupas dalībnieki šo albumu ir ierakstījuši spēlējot visi kopā, nevis katra instrumenta partiju atsevišķi.
un tagad pati galvenā un patīkamākā ziņa – ep ir par baltu velti pieejams grupas oficiālajā mājaslapā!!!
p.s. runājot par idejās svaigu latviešu mūziku, iesaku nākotnē pievērst uzmanību tādām nosacīti jaunajām grupām kā stūrī zēvele un basta, kuriem gan šobrīd internetā pieejami tikai demo ieraksti, tomēr priekšstatu iespējams gūt pietiekami labu (pie tam vēl pastāv arī iespēja iet uz koncertiem). savukārt, kas attiecas uz jau pieredzējušākiem mūziķiem, ļoti cerīgi izskatās drīzumā gaidāmie goran gora un tātātā albumi.

Advertisements

Leave a comment

Filed under Albumi, Cits

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s