vienumi. daļa nr.1

sagribējās uzrakstīt kaut ko par gabaliem no albumiem, kas vēl nav iznākuši, vai arī kopumā neaizvelk līdz konkrētā gabala līmenim. sapratu, ka gabalu, kurus vēlos pieminēt, ir ļoti daudz, tāpēc izlēmu sadalīt rakstu trīs daļās. lūk arī pirmā no tām.

phantogram – when i’m small
amerikāņu grupa phantogram radās sanākot kopā diviem bernības draugiem un izlemjot kopā radīt mūziku. rezultātā izveidojās grupa, kuras spēlētā mūzika teorētiski iekļaujas trip-hop žanra rāmjos. tomēr, lai gan grupas skanējums savā ziņā atgādina šī žanra labākos piemērus, tajā tomēr ir sadzirdamas skaņas no daudz plašāka žanru spektra, sākot ar indie pop un beidzot ar hip-hopu, kas tādējādi padara šīs grupas skanējumu ļoti interesantu. grupas debijas albumu eyelid movies gan nespēju uztvert kā vienotu kopumu, kas gan ir tikai mans personiskais viedoklis un domāju, ka daudziem citiem ar to problēmu nebūs. tomēr, neskatoties uz to, vairāki gabali no tā, ieskaitot šo, man šķiet patiešām perfekti. solistes sapņainā balss un melanholiskie bīti pavadījumā kopā rada lielisku saskaņu, kas var kalpot par skaņu celiņu daudziem un dažādiem mirkļiem.
youtube
surfer blood – swim (to reach the end)
floridieši surfer blood pie apvāršņa parādījās jau pagājušajā gadā, tomēr dziļāku uzmanību viņiem sāku pievērst tikai janvārī, kad iznāca viņu debijas albums, kuru atzinīgi novērtēja vairāki par mūziku rakstoši mediji. līdzīgi kā šobrīd aktuālākā jaunā indie grupa the drums, arī šī grupa spēlējas ar surf rock žanru un sērferiem raksturīgu atribūtiku, kas šajā gadījumā izpaužas gan grupas nosaukumā, gan mūzikā, gan vārdos. laikam tas šobrīd ir moderni. kopējais grupas skanējums gan ir vairāk atbilstošs indie rock, nevis sērferu mūzikai, lai gan jāatzīst, ka tas viss skan tik saulaini, ka uzreiz prātā nāk domas par vasaru un pludmali.
youtube
mumford & sons – the cave
Londonas grupa mumford & sons ar savu indie, folk un country savienojumu pēdējā laikā ir ieguvusi lielu popularitāti gan savā dzimtenē, gan ārpus tās robežām, tai skaitā pie mums, Latvijā. manuprāt gan viņu debijas ieraksts sigh no more ne ar ko īpašu neizceļas. jo tas viss izklausās pārāk līdzīgi vairākām citām grupām, piedāvājot pārāk maz oriģināla skanējuma. tomēr arī šajā albumā ir dažas interesantas dziesmas, no kurām šī, šķiet, ir labākā (ne velti izvēlēta kā singls). iesākoties kā klusa un piezemēta dziesma, tā ar laiku pāraug enerģiskā skaņdarbā ar masīvām bandžo partijām. savā acu priekšā jau redzu skatu, kā čalīši t-kreklos un apspīlētās biksēs tusē kopā ar rednekiem.
youtube
Rox – my baby left me
pēdējos gados no Britu salām ik gadu uzrodas vismaz viena soul dziedātāja, kas mēģina pietuvoties Eimijas Vainhausas sasniegtajiem panākumiem. dažām tas izdodas, dažām ne. tāpat arī muzikāli dažas ir labākas, dažas – sliktākas. šogad šo uzdevumu pildīs meitene ar skatuves vārdu Rox, kas, šķiet, ir viena no labākajām starp šīm censonēm. vismaz spriežot pēc tām dažām dziesmām, kas pagaidām pieejamas. muzikāli, protams, soul mūzikā neko ļoti jaunu atklāt nevar, tāpēc jāfokusējas uz kvalitāti, kuras šajā gadījumā ir pietiekami. pie tam šai dziesmai ir diezgan pamatīgs hita potenciāls, ko tikai jāmāk realizēt. šajā gadījumā, savukārt, var palīdzēt tas, ka Rox ir laba muzikālā aizmugure producenta Marka Ronsona veidolā, kā arī tas, ka jaunā dziedātāja bija iekļauta BBC Sound of 2010 aptaujas sarakstā. katrā ziņā jānovēl veiksme.
youtube
lo-fi-fnk – marchin in
zviedru electropop duets lo-fi-fnk pēc vairāku gadu klusēšanas ir atgriezušies ar kaut ko jaunu. dziesmā dzirdams šis tas no šobrīd aktuālā chillwave žanra, kā arī velkamas šādas tādas paralēles ar novadniekiem the tough alliance un air france. dziesmā solista vokālu un dažādas taustiņinstrumentu skaņas papildina arī lielisks sieviešu vokāls, kas piedod tai papildus burvību. es jūtu pavasari gaisā.
youtube (šo patiešām ir vērts redzēt. dažādi jūras dzīvnieki 5 minūšu garumā!)
grizzly bear – boy from school
viena no manām pēdējā gada iecienītākajām grupām grizzly bear kāda radiošova vajadzībām ir izveidojuši pieklusinātu kaverversiju lieliskajai hot chip dziesmai boy from school. šeit komentāros neizplūdīšu un būšu lakonisks – tas ir jādzird!
youtube

p.s. turpinājums sekos!

Advertisements

2 Comments

Filed under Cits

2 responses to “vienumi. daļa nr.1

  1. kibu

    ahh tā rox ir tik grūvīga :>

  2. Pingback: zilas debesis, zaļa zāle « 32 matīsu prieki & nieki

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s