vienumi. daļa nr.2

lūk arī ieraksta otrā daļa.

major lazer – song of siren
superproducentu diplo un switch duets major lazer, kas pagājušajā gadā izdeva lielisku dancehall mūzikas albumu guns don’t kill people…lazers do šopavasar plāno izdot jaunu ep ar nosaukumu lazers never die. pirmais gabals no tā jau ir palaists interneta vidē un jāsaka, ka kopš pagājušā gada šis projekts jaudu zaudējis nav. pie šī gabala talkā pieacināti arī lieliskā m.i.a., kura, starp citu, arī pati šogad gatavo ko jaunu un jamaikiešu spīdeklis busy signal. iesaistīto pušu kopdarba rezultāts – dziesma, kas varētu noraut jumtu gandrīz jebkurai pasaules deju zālei.
youtube
dum dum girls – jail la la
par Losandželosas meiteņu lo-fi kvartetu dum dum girls internetā atrodamā informācija ir visai skopa, līdz ar to paliek vairāk vietas mūzikai. jāsaka, ka šī grupa ir viena no patīkamākajām parādībām starp šobrīd ASV aktuālā lo-fi viļņa pārstāvjiem. manuprāt lielākais pluss šeit ir tas, ka lo-fi skanējums sajaucas ar tikai meiteņu rokgrupām raksturīgo skanējumu, kas palīdz to atšķirt starp neskaitāmiem citiem lo-fi izpildītājiem. īsumā – viegla mūzika labam garastāvoklim.
youtube
sambassadeur – days
iepriekšējos ierakstos jau ir gadījies pieminēt dažādus skandināvu mūziķus. šī būs vēl viena tāda reize. mani patiešām fascinē tas, cik daudz talantīgu mūziķu ir Skandināvijas valstīs. pie tādiem noteikti var pieskaitīt arī zviedru grupu sambassadeur, kas spēlē indie pop, ko mēdz saukt arī par twee. tuvākais salīdzinājums, kas nāk prātā, ir britu camera obscura. pacilājoša mūzika ar lielisku sieviešu vokālu.
youtube
everything everything – my keys your boyfriend
vēl viena grupa, kas atrodama bbc sound of 2010 sarakstā. noteikti patiks britu indie cienītājiem.
youtube
frightened rabbit – nothing like you
skotiem jau labu laiku ir diezgan stabili funkcionējoša indie scēna, kas pēdējā laikā īpaši aktivizējusies. viens no pēdējiem tās papildinājumiem ir grupa frightened rabbit, kas atzinību sasniedza jau kādu laiku atpakaļ, kad izdeva debijas albumu. šonedēļ iznāca viņu otrais albums, kuru diemžēl vēl neesmu paspējis noklausīties, bet ja visas dziesmas ir tik labas kā šī un pirmais singls swim till you can’t see the land, tad to pilnīgi noteikti ir vērts noklausīties.
youtube
autokratz – stay the same (80kidz remix)
pēdējā laikā daudz klausos tādu mūzikas stilu kā indie electro. šajā žanrā toņa noteicēji ir Francijas leibls kitsuné, kas ik pa laikam izdod izlases kitsuné maison, caur kurām arī iepazinos ar abiem šeit iesaistītajiem māksliniekiem. ideāli piemērota mūzika ballītēm un/vai brīžiem, kad nav kur likt enerģiju.
youtube

Advertisements

3 Comments

Filed under Cits

3 responses to “vienumi. daļa nr.2

  1. kibu

    nu es vismaz tagad zinu, kaapeec soulsiiks neatrada major lazer..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s