vienumi. daļa nr.3

lūk arī trešā un pēdējā ieraksta daļa.

broken social scene – world sick
ja neskaita atsevišķus blakus projektus un mūziku filmām, nekas jauns no kanādiešu indie gigantiem broken social scene nav iznācis jau 5 gadus. šogad viņi beidzot ir pabeiguši darbu pie jaunā albuma un plāno to izdot 4. maijā, kā pirmo tā vēstnesi piedāvājot šo gabalu, kas, manuprāt, izklausās nedaudz citādāk nekā iepriekšējie viņu veikumi. protams, grūti spriest pēc vienas dziesmas, bet šķiet, ka viņi kļuvuši nedaudz pieklusinātāki un nedaudz pakļāvušies šobrīd indie mūzikā valdošajām tendencēm. tas gan nebūt nav uzskatāms par ko sliktu.
youtube
wolfmother – white feather
austrāliešu grupa wolfmother savā pastāvēšanas vēsturē, šķiet, ir paspējuši iziet cauri visam, kas pienākas kārtīgām rokgrupām. varbūt vienīgi atskaitot atkarību no dažādām vielām. pēc vairāku gadu sūra un grūta darba, 2006. gadā viņi beidzot sasniedza vispasaules slavu, pieskandinot radio ar savu hitu woman. pāris gadus pēc tam čaļi slavas nastu neizturēja un sastrīdējās, kā rezultātā no grupas aizgāja divas trešdaļas tās dalībnieku, paliekot tikai solistam. viņš gan plinti krūmos nemeta, savāca jaunu sastāvu, un pagājušā gada beigās jau bija gatavs jauns albums, kura viens no singliem ir šis gabals. muzikāli, protams, jaunu divriteni šeit neviens nav mēģinājis radīt, jo īpaši tāpēc, ka grupa spēlē klasiskajos hard rock un stoner rock stilos, bet šī ir viena no lipīgākajām dziesmām, ko pēdēja laikā esmu dzirdējis, un jau ilgāku laiku nespēju atbrīvoties no vēlmes to klausīties uz repeat.
youtube
malakai – snowflake
kas notiek sakrustojot trip-hop ar klasisko roku? pirms izdzirdēju par šo grupu, man būtu grūti uz šo jautājumu atbildēt, jo šāds žanru sajaukums šķistu diezgan nereāls, ja neskaita varbūt atsevišķus gorillaz gabalus. tagad zinu, ka tas ir pat ļoti iespējami. kopumā šī grupa skan kā viduspunkts starp the kinks, tiem pašiem gorillaz un portishead. starp citu, atklāja viņus viens no portishead dalībniekiem, laipni piedāvājot izdoties uz sava leibla.
youtube
hurts – wonderful life
šis britu duets nokļuva jau iepriekšējās ieraksta daļās minētās bbc sound of 2010 aptaujas ceturtajā vietā, neskatoties pat uz to, ka viņiem vēl joprojām nav līguma ar kādu ierakstu kompāniju. ne mūzikā, ne vizuālajā imidžā nekautrējoties atdarināt astoņdesmito gadu synth-pop grupas, viņi pamanās vienlaicīgi izklausīties gan mūsdienīgi, gan tā, it kā viņi patiešām nāktu no astoņdesmitajiem. laikam jau patiešām viss jaunais ir labi aizmirsts vecais.
youtube
staygold – backseat
vēl viens pierādījums tam, ka astoņdesmitie ir atgriezušies. šeit netrūkst ne sintezatora ritmu, ne lipīgas melodijas un atrodama pat deva oldschool repa. par šo projektu nav zināms tikpat kā nekas, izņemot to, ka viņi ir no Zviedrijas, tomēr kā līdzdalībniekus pie ši gabala viņiem ir izdevies dabūt robyn un spank rock, tādējādi piesaistot sev uzmanību. iesaku arī noskatīties video no viņu dzīvās uzstāšanās zviedru mūzikas balvu pasniegšanas ceremonijā, jo izskatās patiešām iespaidīgi.
youtube

Advertisements

2 Comments

Filed under Cits

2 responses to “vienumi. daļa nr.3

  1. Mint

    dēm, tu turpini būt laba mūzikas lādīte.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s