n is for new post

apsolīju kādam cilvēkam, ka uzrakstīšu šo rakstu, un solījumi ir jātur.

šī gada pirmajos mēnešos ir iznākuši vairāki labi post-roka ieraksti, par kuriem arī centīšos pastāstīt.

and so i watch you from afar – the letters ep
and so i watch you from afar ir instrumentālā post-roka grupa no Ziemeļīrijas, kura pirms dažiem gadiem kļuva pazīstama pateicoties lieliskiem dzīvajiem koncertiem un ieguva atbalstu no daudziem Lielbritānijas mūzikas žurnālistiem. the letters ir tiešām lielisks post-roka ieraksts ar mājieniem uz tuvajiem math-rock un sludge žanriem. šajā ierakstā dzirdamā mūzika ir vienlaikus atmosfēriska un enerģizējoša. tas izdevies grupai lieliski apkopojot dažādu skaņu sajaukumu vienā kopējā veselumā. īpaši gribas uzteikt grupas bundzinieku, kurš ievadgabalā s is for salamander vietām liek savām bungām skanēt kā ložmetējam.
youtube

balmorhea – constellations
grupa balmorhea nāk no Ostinas Teksasā, ASV un tās dalībniekiem piemīt spēja veidot aizkustinoši skaistu instrumentālo mūziku, tajā pasakot daudz vairāk kā dziesmās ar vārdiem. pie saviem ietekmes avotiem grupa min gan vairākas post-roka grupas, gan folkmūziķus, gan mūsdienu minimālisma komponistus, kā Arvo Pērts, kā arī Bēthovenu un citus klasiskās mūzikas komponistus. tas viss tad arī ir dzirdams viņu mūzikā. kādu laiku atpakaļ ļoti daudz klausījos viņu pagājušajā gadā izdoto albumu all is wild, all is silent, kurā vairāk saklausāmas ietekmes no folkmūzikas. savukārt jaunajā, pēc skaita ceturtajā, albumā constellations dzirdamais materiāls krietni vairāk sakņojas mūsdienu klasiskajā mūzikā, lielu uzsvaru liekot uz klavierēm un stīgu instrumentiem. man personīgi labāk pie sirds iet viņu iepriekšējais albums, bet arī jaunākais pilnīgi noteikti ir ievērības cienīgs.
youtube

efterklang – magic chairs
pirms pusotra gada Rīgā pabijusī dāņu grupa efterklang šogad ir izdevusi savu trešo albumu magic chairs. lai gan viņus vēl joprojām var asociēt ar post-rock žanru, jāsaka, ka savā jaunajā albumā viņi ir kļuvuši muzikāli nedaudz vieglāki, vairāk pievēršot uzmanību harmoniskiem vokāliem un pietuvojoties indie pop žanram. tas gan nav nekas slikts, jo arī šajos apstākļos viņi ir iejutušies ļoti labi, radot albumu, kas par grupas iepriekšējiem diviem nav ne labāks ne sliktāks. toties ir citādāks. man personīgi šajā albumā dzirdamais atgādina dirty projectors un arī grizzly bear, savukārt NME to ir nosaukuši par albumu, kas visticamāk rastos, ja kopīgu albumu ierakstītu coldplay un Braiens Īno.
youtube

p.s. diezgan labus albumus post-rock žanra ietvaros šogad ir paspējuši izdot arī the album leaf un eluvium, kā arī noteikti jāpiemin tiko iznākušais sigur rós solista Jónsi albums, kuru tā pa īstam vēl gan diemžēl neesmu paspējis izvērtēt, bet pieļauju, ka kādā no nākošajiem rakstiem tas varētu būt pieminēts.

Advertisements

Leave a comment

Filed under Albumi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s