Februāra skaņas: daļa nr.1

Lai piespiestu sevi daudz maz regulāri ievietot šeit kādu ierakstu, nolēmu aizsākt rakstu sēriju, kurā katra mēneša sākumā apskatu skaņdarbus, kas iepriekšējā mēneša laikā visvairāk piesaistījuši manu uzmanību. Cerams, ka man izdosies nepalaisties slinkumā un katru mēnesi šādu rakstu arī uzrakstīt, bet to jau vēl redzēsim.

Tagad gan ķeramies pie februāra dziesmām:

THEESatisfaction – Queens

Tā runā, ka dāmām priekšroka, tāpēc visos raksta pirmajā daļā dzirdamajos skaņdarbos ir dzirdams sievietes vokāls. Kā pirmajām kārta Sietlas future r&b duetam THEESatisfactionpar kurām internetā atrodamā informācija ir visai skopa. Zināms tas, ka viņas iepazinušās universitātē un sadarbojušās ar Shabazz Palaces, kura albums bija viens no pagājušā gada kritiķu favorītiem. Grupas biogrāfijā, savukārt, rakstīts, ka viņas spēlē fanka un psihedēlijas ietekmētu mūziku ar feminisma un sci-fi tēmām.
Tomēr šķiet, ka visvairāk par viņām pasaka tieši viņu mūzika. Tajā dzirdama šobrīd aktuālā tendence r&b, soul un hiphopa skaņas sakausēt ar elektroniku. Tikai, atšķirībā no citiem šāda veida māksliniekiem, kuru skanējums pārsvarā ir visai dūmakains un drūms, THEESatisfaction mūzika ir grūvīga un šķiet, ka klausoties šo dziesmu ķermenis pats raujas ritmiski kustēties līdz.

Delilah – Breathe

Pēdējo gadu laikā Lielbritānijas mūzikā vērojama visai liela apsēstība ar sievietēm – vokālistēm. Iekarojusi soul mūziku un indie, šī tendence nonāca arī līdz citiem mūzikas stiliem.  Tas noveda pie Katy B – dziedātājas, kura soul un r&b mūzikai tradicionālo pavadījumu vietā nolēma izmantot dubstep skaņas. Tas viņai izdevās visai veiksmīgi un ar ievērojamiem panākumiem. Katy B iemīto taciņu turpina arī dziedātāja no Londonas vārdā Delilahtikai Katy B raksturīgā, uz klubiem orientētā, skanējuma vietā radot krietni mierīgāku mūziku. Man pat gribētos viņu nodēvēt par Jamie Woon sieviešu versiju. Jebkurā gadījumā, Delilah rada ļoti interesantu un izjustu mūziku un ir nopelnījusi manu stamp of approval.
P. S. Iesaku šo skaņdarbu noklausīties uz labām austiņām vai labas skaņu sistēmas, lai varētu izbaudīt dziesmas lielisko baslīnīju (jā, vokāls šeit pat nav galvenais).

Trailer Trash Tracys – You Wish You Were Red

Tā runā, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Brīdī, kad pēdējo 10-15 gadu laikā ir visai veiksmīgi atgremots 70-to un 80-to gadu skanējums, arvien vairāk indie grupu (YuckThe Joy Formidable u.t.t.) pievēršas 90-tajiem. Šādam piemēram seko arī britu grupa Trailer Trash Tracys, kuras skanējumā var dzirdēt 90-to gadu sākuma shoegaze un lo-fi estētiku, kas savienota ar nedaudz mūsdienīgākām skaņām. Ja tev patīk ilgu laiku skatīties uz savām kurpēm, tev droši vien patiks arī šī grupa. Starp citu, šo dziesmu atklāju pateicoties visai lieliskai Renault reklāmai (jā, zinu, nav tik kruti kā izlasīt Pitchfork), kas liecina par to, ka, par spīti viņu lo-fi skanējumam, Trailer Trash Tracys varētu būt arī samērā liels komercpotenciāls.
http://soundcloud.com/dominorecordco/trailer-trash-tracys-wish-you

Turpinājums sekos!

Advertisements

3 Comments

Filed under Mēneša Skaņas

3 responses to “Februāra skaņas: daļa nr.1

 1. Ak mī un žē, ieraugot visus tos stilus, apakštilus un velns viņu zina vēl kā to nosaukt, es esmu apmulsusi :D Bet patika visas dziesmas, sevišķi Delilah – skaistas balss īpašniece.

  • Hehe, kā izlasīju viena mūzikas žurnālista autobiogrāfijā, ir divas lietas, kas jāatceras rakstot par mūziku: izmantot vārdus un mūzikas stilus, kuri citiem ir maz zināmi un būt tik pretenciozam, cik vien iespējams.
   Pie otrā punkta šoreiz gan nepieturējos, lai gan bija doma nosaukt Trailer Trash Tracys par Beach House, kuri iemācījušies spēlēt (un Beach House man pat pašam diezgan labi patīk).

 2. Sanita

  Lielisks Delilalah salīdzinājums ar Jamie Woon, lai gan trāpīgi salīdzinājumi Tev in general padodas, cik esmu manījusi.
  Vispār ir baigi forši slinkot, ja ir kāds, kas izrok mūzikas labumus. Gaidīšu turpinājumu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s