Februāra skaņas: daļa nr. 3

Noslēgums rakstam par februāra interesantākajiem skaņdarbiem.

Rhye – Open

Par šīs dziesmas izpildītājiem šobrīd nav zināms gandrīz nekas. Vienīgais, ko viņi līdz šim par sevi ir atklājuši, ir tas, ka viņi ir divi un ka pa abiem kopā viņi ir izdevuši vairāk nekā desmit ierakstus citu projektu ietvaros. Līdzīgi kā Burial, SBTRKT, The Weeknd un vēl daudzi mākslinieki, arī Rhye ir izvēlējušies vismaz sākotnēji neatklāt savas identitātes, lai liktu uzsvaru uz savu mūziku un ļautu runāt tai. Droši vien šis ir bijis visnotaļ pareizs solis, ņemot vērā to, ka viņu mūzika ir viena no lieliskākajām lietām, ko esmu dzirdējis pēdējā laikā. Un, spriežot pēc komentāriem internetā, šāda reakcija uz Rhye mūziku nav man vienīgajam.
Ja reiz runājam par grupas mūziku, tad solistes balss atsauc atmiņā visai daudz asociāciju. Aprakstos par grupu visbiežāk pieminētā ir Sade, kas ir visai pamatoti, bet man tam gribētos pievienot arī citus 90-to gadu soul mūzikas paraugus, kā arī kaut ko no trip-hop mūzikai raksturīgajiem vokāliem un varbūt pat nedaudz no Houpas Sandovalas. Instrumentālā daļa tai pat laikā ir ieturēta labākajās indie pop tradīcijās. Jāatzīst gan, ka pārējie divi grupas debijas EP dzirdamie skaņdarbi atpaliek no šī, jo ir vienkārši labi, savukārt Open manā vērtējumā ir kaut kas lielisks visaugstākajā pakāpē. Smeldzīgais vokāls un lieliskie aranžējumi šajā dziesmā uzbur tik skaistu skaņu ainavu, ka tā vien gribas nospiest repeat pogu. Nebrīnīšos, ja gada beigās tiks runāts par Rhye kā vienu no lielākajiem 2012. gada atklājumiem.
P.S. Arī dziesmas video ir jāredz! Tiesa gan, tas ir pavisam nedaudz NSFW, tāpēc iespējams, ka Youtube tev lūgs apstiprināt, ka tev ir 18 vai kaut ko tamlīdzīgu. Man gan tā nebija, bet esmu dzirdējis, ka tā mēdzot notikt.

Evy Jane – Sayso

Evy Jane ir projekts no Vankūveras Kanādā, kas taisa mūziku klusiem vakariem un garām naktīm. Gribot negribot uzreiz rodas asociācija ar viņu tautieti The Weeknd. Lai gan līdzīgā dziedāšanas maniere un mūzikas radītā noskaņa šo salīdzinājumu attaisno, tomēr ir diezgan pamanāmas arī dažas atšķirības. Pirmkārt jau, atšķirīgs ir tas, ka Evy Jane mūzikā ir dzirdama sievietes balss. Otrkārt, otra Evy Jane dalībnieka Jeremiah Klein veidotajos bītos ir dzirdama vēl krietni lielāka ietekme no post-dubstep un uk bass žanriem nekā The Weeknd gadījumā. Tomēr Evy Jane noteikti nav pelnījuši lai uz viņiem atsauktos tikai kā uz “tiem, kas līdzīgi tai citai grupai”, jo ir skaidri dzirdams, ka arī viņiem pašiem oriģinālu ideju netrūkst.

Arctic Monkeys – R U Mine

grande finale februāra skaņu rakstam stādu jums priekšā Arctic Monkeys jaunāko veikumu R U Mine, kas iznāca mēneša pašās pēdējās dienās. Manuprāt, R U Mine izklausās kā vidusceļš starp grupas pirmo divu albumu pancisko enerģiju un tiem sekojošo nākamo divu “pieaugušāko skanējumu”. Lai gan šis ir tā sauktais non-album track un visticamāk ir radies kā pārpalikums no Suck It And See sesijām vai arī pa ātro ierakstīts starp tūrēm, manā vērtējumā tas ir viens no labākajiem viņu gabaliem. Ja tas patiešām ir pārpalikums no pēdējā albuma sesijām, tad rodas jautājums par to, kāpēc tas ir atstāts ārpus albuma, savukārt otrajā gadījumā tas liek ar lielām cerībām gaidīt nākošo albumu. Lai kā arī būtu, atliek tikai secināt, ka mankiji kārtējo reizi ir radījuši kaut ko sasodīti lipīgu un viss, kas tev atliek, ir vēlreiz piespiest play un turpināt klausīties viņu netīrajās ģitāras skaņās. Manuprāt, šis ir teicams pierādījums tam, ka Arctic Monkeys, ļoti iespējams, ir labākā rokgrupa pasaulē.
Starp citu, vai man vienīgajam šķiet, ka grupas bundzinieks pēdējā laikā sāk kļūt par otru grupas publisko seju aiz Aleksa Tērnera?
P.S. Šis mans teksts par Arctic Monkeys ir lasāms arī eroks.lv mēneša labāko albumu un dziesmu aprakstā.

Vēl viens P.S. Februārī interesantus skaņdarbus izdeva arī M.I.A., Jack White, King Charles un daudzi citi, bet par visu jau arī nav iespējams uzrakstīt (tāpēc vismaz pievienoju šiem 3 saites uz Youtube).

Advertisements

2 Comments

Filed under Mēneša Skaņas

2 responses to “Februāra skaņas: daļa nr. 3

  1. brīnums, kā viņi vispār to Open video iekšā dabūja (:

  2. Pingback: Aprīļa skaņas: daļa nr. 2 | music sounds better with you

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s