Marta skaņas: daļa nr. 2

Turpinājums rakstam par marta interesantākajiem skaņdarbiem.

Poliça – Amongster

Poliça ir projekts, ko izveidojuši divi no daudzskaitlīgā Mineapolisas kolektīva Gayngs (kura sastāvā, starp citu, ir arī tas čalis ar bārdu jeb Džastins Vernons, jeb Misters Bons Ivers) dalībniekiem. Pēc tam, kad bija sarakstīta kaudzīte ar dziesmām, tika pievienoti vēl vairāki mūziķi, padarot Poliça par pilna izmēra grupu. Tam, protams, sekoja albuma ieraksts un tā izdošana šī gada sākumā.
Džastina Vernona pieminēšana šīs grupas sakarā nav nejaušība, ne tikai tāpēc, ka viņi iepriekš ir sadarbojušies vai tāpēc, ka viņš kādā intervijā ir nosaucis Poliça par savu šī brīža mīļāko grupu (starp viņu cienītājiem esot arī Jay-Z). Tā nav nejaušība tāpēc, ka Poliça skanējumu gandrīz vai varētu raksturot kā Bon Iver ar sieviešu vokālu (varbūt tāpēc arī viņam tik ļoti šī grupa patīk). Protams, tas dod tikai daļēju ieskatu Poliça skanējumā un lielākais iemesls šādam salīdzinājumam ir Channy Casselle dziedāšanas maniere un auto-tune izmantojums viņu mūzikā. Dziedātājas vokālu Poliça papildina ar dažādām elektroniskām skaņām, ģitārām un ritma sekciju, ko veido gan elektroniski bīti, gan grupas sastāvā esošie divi bundzinieki, kopā radot visai iespaidīgu skaņas sienu.
Rolling Stone raksta, ka Poliça skan kā sirdssāpes un svinības vienlaicīgi, un man atliek piekrist, jo šķiet, ka viņu izpildītā mūzika patiešām ir spējīga izsaukt visdažādākā veida emocijas.

Totally Enormous Extinct Dinosaurs – Tapes & Money

Turpinam ar jaunāko singlu no mākslinieka ar vienu no interesantākajiem skatuves vārdiem ever – Totally Enormous Extinct Dinosaurs. Aiz šī vārda slēpjas jauneklis vārdā Orlando Higginbottom no Oksfordas, kurš, pēc vairāku visai veiksmīgu singlu un remiksu izdošanas, šovasar beidzot plāno laist klajā savu debijas albumu.
Savu mūziku TEED veido papildinot house un electro ritmus ar savu vairāk indie pop noskaņām piestāvošo vokālu. Pie tam viņš pats to arī izpilda dzīvajā, kas ir diezgan nepierasti, jo šāda tipa mūzikā producenti parasti piesaista vokālistus un krietni biežāk uzstājās ar dj-setiem, nevis savas mūzikas dzīvo izpildījumu. Līdz ar to, TEED ir kas visai svaigs un nebijis tieši formāta un izpildījuma ziņā, savukārt muzikāli tas izceļas ar viņa ievērojamajām producēšanas spējām un sapņainajiem vokāliem.
Var teikt, ka TEED savā ziņā turpina Hot Chip, Simian Mobile Disco un citu līdzīgu mākslinieku iesākto indie deju mūzikas ceļu, pievienojot tam arī ko svaigu. Katrā ziņā, nešaubos, ka ar TEED mūziku šogad un arī turpmāk tiks iekustināta ne viena vien ballīte visās pasaules malās.

TNGHT – Bugg’n

TNGHT ir elektroniskās mūzikas producentu Hudson Mohawke un Lunice (tas ir tas čalis, kurš dejoja 212 klipā) kopprojekts, kura debijas EP tiks izdots šovasar.
Pagaidām no tā nav pieejams gandrīz nekas, izņemot vienu ierakstu, no BBC Radio 1 šova, kurā pasaules pirmizrādi piedzīvoja projekta debijas singls Bugg’n. Lai gan tas ir tikai viens gabals, kurš pat nav dzirdams visā pilnībā, es nevarēju atturēties no tā ielikšanas šeit, jo tā ir viena no iespaidīgākajām lietām, ko pēdējā laikā esmu dzirdējis elektroniskajā mūzikā.
Es pat šobrīd tālāk to nekomentēšu, klausieties un kratiet galvu.

Turpinājums sekos!

Advertisements

1 Comment

Filed under Mēneša Skaņas

One response to “Marta skaņas: daļa nr. 2

  1. Pingback: Aprīļa skaņas: daļa nr. 2 | music sounds better with you

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s