Marta skaņas: daļa nr.3

Nobeigums rakstam par marta interesantākajiem skaņdarbiem.

Arcade Fire – Sprawl II (Soulwax Remix)

Ja vēl pirms gadiem divdesmit remiksēšana bija parādība, kas sastopama gandrīz tikai elektroniskajā mūzikā, tad mūsdienās tā jau ir ierasta lieta ļoti daudzos mūzikas žanros. Tomēr ir arī grupas un izpildītāji, par kuriem grūti iedomāties, ka kāda to dziesma varētu tikt remiksēta. Vismaz man viena no šādām grupām ir Arcade Fire. Tas ir, bija līdz šim brīdim, jo nesen Zane Lowe (viņš ir tāds kā britu Grēviņš, vai drīzāk Grēviņš ir Zane Lowe latviešu versija) BBC Radio 1 šovā tika pirmatskaņots viņu dziesmas Sprawl II remikss, un kuram gan citam varētu būt izdevies remiksēt Arcade Fire, ja ne deju mūzikas superzvaigznēm Soulwax (remiksējuši arī MGMT, Hot Chip, Gorillaz un daudzus citus). Tiesa gan, tas tomēr nav pirmais Arcade Fire remikss, jo ap to pašu laiku parādījās informācija, ka, par godu Record Store Day, ierobežotā daudzumā tiks izdots singls ar divu Arcade Fire dziesmu remiksiem. Tos gan ir veidojusi pati grupa, līdz ar to Soulwax tik un tā ir kaut kādā mērā pirmie.
Sprawl II oriģināls ir samērā atšķirīgs no pārējā Arcade Fire materiāla, tiecoties uz synth pop ierastā indie rock vietā, līdz ar to tā noteikti ir visvieglāk remiksējamā no viņu dziesmām. Soulwax ir arī visai lielā mērā atstājuši oriģinālās dziesmas struktūru, papildinot to ar saviem elementiem.
Tas gan nekādi nesamazina viņi nopelnus, tieši otrādi – visticamāk remiksēt Arcade Fire dziesmu to pilnībā “apgriežot otrādi” būtu kļūda. Soulwax ir radījuši perfektu noskaņu šim skaņdarbam, un dažbrīd pat rodas sajūta, ka dziesmas vokāli labāk piestāv šai versijai nevis oriģinālam. Šim te pilnīgi noteikti ir potenciāls kļūt par vienu no šī pavasara/vasaras lielākajiem ballīšu hītiem.

Niki & The Dove – Tomorrow

Niki & The Dove ir zviedru duets, kas sastāv no viena vīrieša un vienas sievietes. Nevienu no viņiem nesauc Niki. Ja nu gadījumā esi to palaidis garām (kas nav īpaši ticami), viņi spēlēs arī šī gada Positivus festivālā.
Par Niki & the Dove es pirmoreiz izdzirdēju pagājušogad, kad viņiem visai lielu uzmanību sāka pievērst britu mūzikas izdevumi un radiostacijas. Tam sekoja vairāki veiksmīgi singli un EP ar nosaukumu The Drummer, kā arī piektās vietas iegūšana prestižajā (vai arī ne tik ļoti) aptaujā BBC Sound of 2012.
Tomorrow ir jaunākais singls no viņu debijas albuma Instinct, kas maija vidū tiks izdots ierakstu kompānijas Sub Pop paspārnē. Manuprāt, Tomorrow noteikti var ierindot starp viņu labākajiem veikumiem, blakus Mother Protect, jo tā lieliski ļauj izpausties Malin Dahlström vokālajām dotībām, kas ir visai ievērojamas. Attiecībā uz viņas vokālu, jāpiekrīt ārzemju mūzikas žurnālistiem, kuri to raksturo kā Karin Dreijer Andersson, Kate Bush un Stevie Nicks sajaukumu. Tajā patiešām var saklausīt kaut ko no visu šo trīs dziedātāju balsīm un dziedāšanas manierēm. Niki & the Dove ietvaros viņas balsi papildina otra grupas dalībnieka Gustaf Karlöf sintezatoru skaņas, radot interesantu indie pop skanējumu.
Niki & the Dove debijas albums man ir viens no visvairāk gaidītajiem šī gada albumiem, kā arī viņu dzīvā uzstāšanās – viena no gaiditākajām Positivus festivālā. Jācer, ka ne vienā, ne otrā gadījumā viņi mani nepievils.

Airhead – Wait

Wait ir puse no Londonas producenta Airhead radītā Wait/South Congress EP, ko martā izdeva ierakstu kompānija R & S.
Tuvākie salīdzinājumi Airhead mūzikai, kas man nāk prātā, ir divi citi R & S mākslinieki – James Blake (ar kuru viņš pirms diviem gadiem ir izdevis kopīgu singlu) un Cloud Boat. Tikai, atšķirībā no šiem māksliniekiem, Airhead nemēdz pievienot savu vokālu paša radītajai mūzikai. Tā vietā viņš mēdz izmantot samplus no citu mākslinieku skaņdarbiem. Šajā gadījumā tas ir krietni pārveidots sampls no Karen O dziedātās Yeah Yeah Yeahs dziesmas Maps. Tam pievienota delikāta baslīnija un ģitāras tēma, padarot to par sava veida post-dubstep mīlestības dziesmu.
Ar Wait un tā B-pusi South Congress Airhead pilnīgi noteikti ir pieteicis sevi kā vienu no interesantākajiem producentiem jau tā visai interesantajā post-dubstep scēnā.

Ar šo arī lieku punktu rakstam par marta interesantākajiem skaņdarbiem, vēl tikai gribēju piebilst, ka noteikti pieminēšanas vērti ir arī martā izdotie jaunumi no Sigur Ros, Džeka Vaita un Hot Chip (un daudziem citiem, kurus šeit nepieminēšu), kā arī novēlēt jums jauku pavasari. Un jā – izskatās, ka arī aprīlī netrūks interesantu muzikālu jaunumu.

Advertisements

Leave a comment

Filed under Mēneša Skaņas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s