Aprīļa skaņas: daļa nr. 1

Visai strauji ir iesācies maijs, kas nozīmē to, ka man vajadzētu padalīties ar aprīļa interesantākajiem mūzikas jaunumiem.

Major Lazer – Get Free (Feat. Amber Coffman)

Majors Lāzers atkal ir atgriezies, lai glābtu pasauli! Superproducenti Diplo un Switch gatavojas drīzumā izdot sevis lolotā ballīšu mūzikas projekta Major Lazer otro albumu un turpina iepazīstināt mūs ar tā materiālu.
Ja šī albuma pirmais vēstnesis Original Don bija visai ārprātīgs Major Lazer ierasto dancehall skaņu un agresīvas holandiešu izcelsmes deju mūzikas sajaukums, tad tam sekojošais Get Free, kura ierakstā piedalījusies arī grupas Dirty Projectors dalībniece Amber Coffman, skan krietni vien atšķirīgāk. Lāzeri ir nedaudz nomierinājušies un Amber Coffman vokālu šeit papildina šim projektam neierasti mierīgas regeja skaņas ar elektronisku piesitienu. Tas gan nav nekas ļoti neparasts, jo arī projekta debijas albums Guns Don’t Kill People… Lazers Do stilistiski bija visai dažāds. Galu galā, pat lielākajiem ballīšu karaļiem laiku pa laikam gribas radīt gabalu, kuru klausoties var vienkārši piesēst un ievilkt elpu.
Neņemot vērā to, ka Get Free iztrūkst Major Lazer pazīstamākajos gabalos ierastās ārprātīgās enerģijas, manuprāt, šim skaņdarbam ir arī visai liels potenciāls kļūt par mērena lieluma hītu. Es teiktu, ka šis varētu būt visai labs muzikālais pavadījums gaidāmajai vasarai.

Alabama Shakes – Hold On

Šķiet, ka blūzroks un ASV dienvidu štatiem raksturīga rokmūzika pēdējā laikā ir visai lielā cieņā. Reti kurš vairs nezina Kings of Leon (kuri gan šai kategorijai īsti vairs nav piederīgi) vārdu, The Black Keys izpārdod koncertus arēnās un stadionos, savukārt Džeks Vaits ir vienīgais, kurš no Lielbritānijas albumu topa troņa spēj gāzt Adeli. Šim sarakstam, kā jaunākais papildinājums, pievienojušies Alabamas štata pārstāvji (kuri sava štata vārdu ir iekļāvuši arī nosaukumā) Alabama Shakes. Viņu debijas albums Boys & Girls ir spējis sasniegt 3. vietu Lielbritānijas albumu topā, kā arī jau pieminētais Džeks Vaits uzaicinājis viņus par iesildītājiem savā tūrē.
Lai gan neko sliktu noteikti nevar teikt par Alabama Shakes instrumentālistu spēlētprasmi un skanējumu, grupas lielākais pluss viennozīmīgi ir vokāliste Brittany Howard. Viņas balss ir tik universāla, ka gandrīz katrā no albuma dziesmām tā izklausās nedaudz atšķirīgi no pārējām. Dziesmās, kurās grupa vairāk pievēršas soul mūzikai, tā man atsauc atmiņā gan Meisiju Greju, gan dažādus klasiskus šī žanra vokālu paraugus, savukārt roķīgajā Hold On viņas dziedāšanas maniere man dīvainā veidā atgādina Eddie Vedder no Pearl Jam.
Tomēr šī skanējuma atšķirība, lai gan ir fascinējoša balss universalitātes ziņā, kalpo par pamatu arī vienam no grupas lielākajiem trūkumiem. Proti, lai gan Boys & Girls dziesmas katra atsevišķi skan ļoti labi, ir grūti šo albumu uztvert kā vienotu kopumu. Tai pat laikā, jāatzīst, ka Alabama Shakes nenoliedzami ir viena no pārliecinošākajām rokgrupām pēdējo gadu laikā, tāpēc jācer, ka ar otro albumu viņiem būs izdevies no šādām problēmām tikt vaļā.
Lai nu kā arī būtu, Hold On ir lielisks rokdziesmas paraugs, kas man atsauc atmiņā Kings of Leon, pirms vēl viņi bija pārāk daudz paļāvušies stadionu vilinājumam.

Star Slinger – Bad Bitches (Feat. Stunnaman & Lil B)

Britu producents Star Slinger, kuram pēdējo gadu laikā izdevies visai skaļi sevi pieteikt ar visdažādāko mākslinieku remiksiem (no Gold Panda līdz Broken Social Scene), kā arī ar instrumentāliem skaņdarbiem, šogad sācis sevis producētajiem gabaliem kā viesmāksliniekus piesaistīt dažādus hiphopa izpildītājus.
Pašā gada sākumā klajā tika laists Chain Dumbin’, savukārt aprīļa pirmajās dienās plašākai publikai tika piedāvāts Bad Bitches, kura ierakstā piedalījies pats Interneta repa karalis jeb Based God (man vienīgajam liekas, ka tas ir stulbākais tituls ever?) Lil B, kā arī viņa grupas biedrs Stunnaman.
Lai gan es nebūt neesmu no lielākajiem Lil B cienītājiem (un pat ja būtu, kurš gan var izsekot līdz visiem tiem vidēji 60 ierakstiem, ko viņš izdod gada laikā?), tomēr jāatzīst, ka šeit viņš izklausās pat tīri labi. Savukārt Star Slinger producenta darbs, vismaz manuprāt, gandrīz vienmēr ir nevainojams. Rezultāts ir gandrīz nevainojams ballīšu hiphopa paraugs ar krietnu devu pozitīvisma, kas spēj uzrunāt gan ierastos hiphopa fanus, gan uz ballītēm kāro hipsteru masu.
Vienalga, vai vārdu SWAG tu lieto pilnā nopietnībā, vai ironiski (vai arī nesaproti, par ko, pie velna, es tagad runāju), noklausies šo gabalu, jo pastāv visai liela iespēja, ka nebūsi vīlies/vīlusies (politkorektums, yo!).

Turpinājums sekos!

Advertisements

Leave a comment

Filed under Mēneša Skaņas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s