Aprīļa skaņas: daļa nr. 2

Turpinājums rakstam par aprīļa interesantākajiem skaņdarbiem.

King Charles – Lady Percy

Kolorītais Londonas dziesminieks King Charles, kurš šovasar gatavojas jau otro gadu pēc kārtas uzstāties arī Positivus festivālā, šonedēļ izdod savu debijas albumu Loveblood. Vēl pirms tam, jau aprīļa sākumā, kā trešais šī albuma singls (sekojot Bam Bam un Loveblood) tika izdota dziesma Lady Percy.
Muzikāli tā daudz neatšķiras no iepriekš dzirdētajiem King Charles skaņdarbiem – tas ir dzīvespriecīgs folkmūzikas un indie pop sajaukums, kas, savienojumā ar viņa harismātisko skatuves personu, ir spējīgs aizraut visai lielu klausītāju skaitu. Pie King Charles mūzikas var dejot, tai var dziedāt dziedāt līdz un, dziesmai beidzoties, arī piespiest repeat pogu. Jā, King Charles mūzika noteikti nav nekas nedzirdēts vai ļoti īpašs, tomēr viņa spēja uzrakstīt lieliskas dziesmas ir nenoliedzama. Tieši tas, ka viņš savu mūziku neprezentē ar pārāk lielu nopietnību, bet tā vietā vienkārši dara to, kas viņam patīk, šķiet, arī ir viena no lielākajām King Charles priekšrocībām.
Savukārt zemāk redzamajā dziesmas klipā varam secināt to, ka lai gan viņš ir talantīgs mūziķis un harismātiska personība, labs aktieris no viņa diez vai kādreiz sanāks.

AlunaGeorge – You Know You Like It

Mūsdienās grupu panākumus lielā mērā nosaka internets un tas ir bijis labvēlīgs pret britu duetu AlunaGeorge. Pirmkārt, tāpēc, ka abi grupas dalībnieki – meitene vārdā Aluna un jauneklis vārdā George (thank you captain obvious!) – iepazinās ar interneta starpniecību. Otrkārt, tāpēc, ka dažādi interneta mūzikas mediji un mūzikas blogeri ir ap šo duetu radījuši visai lielu ažiotāžu.
I Know You Like It ir atrodams dueta debijas EP ar tādu pašu nosaukumu, kas seko vairākiem pagājušajā gadā izdotiem singliem. AlunaGeorge skanējums ir līdzīgs vairākiem citiem mūziķiem, kas pēdējā laikā radījuši visai lielu interesi no mūzikas mediju puses – Jessie Ware, Evy Jane un Jai Paul – par daļu no kuriem jau esmu iepriekš rakstījis. Tas ir elegantas popmūzikas un R & B savienojums ar aktuālām un interesantām elektronikas skaņām, kurā vienlīdz spilgti izceļas gan vokālistes Aluna Francis balss, gan viņas kolēģa veidotie bīti.
Man ir sajūta, ka šis EP ir AlunaGeorge solis ceļā uz ko lielu. Ar to es domāju slavas dziesmas no Pitchfork un hipsterblogeriem, nevis topu iekarošanu un A-listes zvaigžņu statusa iegūšanu.

Battles – Rolls Bayce (Hudson Mohawke Remix)

Amerikāņu math-rock eksperimentālisti Battles, pēc sava jaunāka albuma Gloss Drop izdošanas pagājušajā vasarā, izlēmuši tam sekot ar remiksu albumu, kuram dots visai asprātīgs nosaukums Dross Glop. Kā viens no remiksētājiem pieaicināts ir arī skotu producents Hudson Mohawke, kuram uzticēta skaņdarba Rolls Bayce pārveidošana.
Jāsaka, ka Hudson Mohawke, kurš ir arī puse no projekta TNGHT, par kuru rakstīju pagājušajā mēnesī, ar šo remiksu ir pamanījies mani pārsteigt. Pārsteigt ar to, ka sev ierastā spēcīgu hiphopa bītu un uk bass sajaukuma vietā radījis ko krietni mierīgāku. Rolls Bayce pamatmotīvu šeit papildina enerģisks, bet viegls bungu ritms, bez ierastā zemo frekvenču basa piesitiena. Klausoties šo remiksu paliek iespaids, ka tas ir domāts mājas skaņu sistēmai, ne deju grīdai. Tiesa gan, darbošanās šajā nepierastajā lauciņā Hudson Mohawke nav bijusi par grūtu, un šis remikss kvalitātes ziņā noteikti neatpaliek no citiem viņa producētajiem skaņdarbiem.
Gan Battles, gan Hudson Mohawke mūzika nereti tiek raksturota kā futūristiska, līdz ar to ir interesanti dzirdēt, kā skan šo mūziķu kopdarba rezultāts. Tāpēc iesaku to noklausīties un spriest pašam par to, cik futūristiski tas īsti izklausās.

Turpinājums sekos!

Advertisements

Leave a comment

Filed under Mēneša Skaņas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s