Positivus 2012 aptuveni 140 zīmēs

Tuvojoties Positivus festivālam, man radās vēlme uzrakstīt kaut ko par grupām un izpildītājiem, kas tajā uzstāsies. Tomēr apjomīgu rakstu par katru no tiem man rakstīt negribējās (un šaubos arī vai kāds to visu gribētu lasīt), tāpēc nonācu pie idejas, ka varētu limitēt vienai grupai vai izpildītājam veltīto teksta apjomu tvīta formātā – 140 zīmēs. Atsevišķos gadījumos gan šo zīmju limitu esmu pārkāpis (cerams, ka neviens man par to neaizrādīs), tomēr jebkuru no šiem aprakstiem es varētu arī iekļaut precīzi 140 zīmēs, piemēram, izmantojot saīsinājumus, iztiekot bez atstarpēm vai vēl kādā citā veidā, bet teksta pārskatāmības dēļ, šeit to darīt esmu izvairījies.
Vārdi, kuri izcelti treknrakstā ir tie, kurus centīšos nepalaist garām un kurus noteikti iesaku redzēt citiem. Uzreiz gan jāpiebilst, ka esmu izvēlējies neizcelt grupas, kas ir no Latvijas vai Latvijā jau uzstājušās, jo parasti festivālos priekšroku dodu tam, kas vēl nav redzēts.
Aprakstā ir iekļauti visi mākslinieki no abām galvenajām skatuvēm un galvenie (manā vērtējumā) no RBMA skatuves. Grupas no mazākajām skatuvēm šeit nav iekļautas vienkārši tāpēc, ka man negribējās tik daudz rakstīt.
Ar Positivus mākslinieku mūziku var iepazīties to interneta vietnēs, ko pievienoju katram aprakstam, vai arī Positivus YouTube kanālā. Pilno festivāla line-up var atrast šeit un pārskatāmu programmu ar laikiem šeit.
Ceru, ka šis apraksts kādam būs noderīgs un tiekamies Salacgŗīvā!

The Vaccines
Britu ģitārmūzikas jaunie glābēji ir tikuši galā ar buzzband statusa sekām un turpina rībināt pasauli ar vienkāršām, bet efektīvām dziesmām.
Tele2 skatuve. Otrā diena. 21:00
http://www.thevaccines.co.uk

TNGHT (Hudson Mohawke x Lunice)
Tā stunda, kuras laikā HudMo un Lunice spēlēs savu netīrā hiphopa un elektroniskās mūzikas sajaukumu, garantēti būs labākā ballīte festivālā.
RBMA skatuve. Otrā diena. 01:00
https://twitter.com/tnght

Damien Rice
Protams, ka šobrīd tas vairs nav tik interesanti kā būtu bijis 2007. gadā, bet tas jau nenozīmē, ka Demiena dziesmas ir palikušas sliktākas.
Nordea skatuve. Otrā diena. 22:00
http://www.damienrice.com

Niki & The Dove
Kate Bush & The Knife sajaukums ar lipīgu zviedru popmūziku, piepildīts ar tekstiem par dabu, dzīvniekiem un mīlestību. Skan episki, vai ne?
Tele2 skatuve. Pirmā diena. 20:45
http://www.nikiandthedove.com

Instrumenti
Pirmoreiz uz Positivus skatuves bez jebkādas noslēpumainības. 2009. gadā neliels noslēpums bija viņu identitāte, pirms gada – koncerta vieta.
Tele2 skatuve. Pirmā diena. 22:15
http://www.instrumenti.in

Manic Street Preachers
Sākotnējie panki ar gadiem ir nomierinājušies, bet spēju radīt labas dziesmas nav zaudējuši. Padziedāt līdz hitiem jau nekad nenāk par sliktu.
Tele2 skatuve. Otrā diena. 23:00
http://www.manicstreetpreachers.com

Lucy Rose
Sākotnēji ieguvusi atpazīstamību kā bekvokāliste, jaunā britu dziesminiece ir pierādījusi, ka spēj būt arī ļoti interesanta solo māksliniece.
Nordea skatuve. Pirmā diena. 18:30
http://www.facebook.com/pages/Lucy-Rose/150865674950117

Housse De Racket
Elektropops franču stilā. Albumu izdevuši Kitsuné paspārnē. Phoenix ideju turpinātāji. Visas šīs lietas liecina par to, ka būs laba ballīte!
Tele2 skatuve. Pirmā diena. 19:15
http://www.houssederacket.com

Iļģi
Ja nu apnīk dejot elektroniskās un rokmūzikas pavadībā, var iet izdejoties pie Iļģiem, kuru folkmūzika spēj izraisīt ne mazāk trakas dejas.
Nordea skatuve. Pirmā diena. 22:45
http://www.ilgi.lv

SBTRKT
Maskotais bruņinieks SBTRKT kopā ar uzticamo biedru Sampha rada mūziku, kurā sajaucas nākotne, tagadne un pagātne. Man šī ir festivāla gaidītākā uzstāšanās.
Tele2 skatuve. Otrā diena. 19:15
http://www.sbtrkt.com

Brokenchord
Lietuviešu elektroniskās mūzikas producents, kurš ticis uzaicināts oficiāli remiksēt Radiohead. Domāju, ka ar to pietiek, lai izraisītu interesi.
RBMA skatuve. Pirmā diena. 17:30
http://soundcloud.com/brokenchord

Ewert and the Two Dragons
Igauņu pūķi sāk kļūt par tādu kā Positivus mēbeli (šeit spēlēs jau trešo gadu pēc kārtas), šogad pelnīti tiekot spēlēt uz lielās skatuves.
Tele2 skatuve. Otrā diena. 17:45
http://www.ewertandthetwodragons.com

Skyforger
Šogad pirmo reizi Positivus uzstāsies metāla grupa, un kam gan vēl uzticēt šo godu, ja ne mūsu metāla grandiem Skyforger. Kārtīgs patriotisma lādiņš garantēts!
Tele2 skatuve. Otrā diena. 14:45
http://www.skyforger.lv

Wild Beasts
Viena no mūzikas kritiķu mīlētākajām mūsdienu grupām. Juteklisks indīroks ar ļoti interesantām liriskajām tēmām, kas pilnas ar zemtekstiem.
Nordea skatuve. Otrā diena. 20:00
http://www.wild-beasts.co.uk

Elvi/Dunian
Nezinu, kādu materiālu šis producentu duets plāno spēlēt festivālā, bet, balstoties uz Dunian debijas EP dzirdēto, šķiet, ka šis ir jāredz.
RBMA skatuve. Otrā diena. 17:00

2:54
Divas māsas spēlē drūmu indie/shoegaze ar pamatīgām ietekmēm no deviņdesmitajiem un dara to sasodīti labi. Viena no šī gada spēcīgākajām debijām.
Nordea skatuve. Pirmā diena. 20:00
http://www.twofiftyfour.net

Friendly Fires
Sajaucot dažādas ietekmes – no indie līdz sambai – viņi rada vienreizēji krāsainu skanējumu. Pie tam viņu solistam ir lieliskas deju kustības.
Tele2 skatuve. Pirmā diena. 23:30
http://www.wearefriendlyfires.com

Vondelpark
Šie trīs puiši no Londonas rada elektronisku popmūziku ar interesantu un svaigu skanējumu, ko ir diezgan grūti iekļaut kāda žanra rāmjos.
Nordea skatuve. Pirmā diena. 21:30
http://www.vndlprk.co.uk

Jesse Boykins III
Soul mūzikas vokālists ar lielisku balsi, kurš seko aktuālajai tendencei – šāda veida mūziku jaukt kopā ar dažādiem elektroniskiem ritmiem.
RBMA Skatuve. Otrā diena 23:00
http://soundcloud.com/jesseboykinsiii

King Charles
Ekstravagantais dziedātājs atgriežas Positivus, pa vidu tam paspējot izdot arī lielisku albumu. Interesanti, kādus trikus viņš īstenos šogad?
Nordea skatuve. Pirmā diena. 00:15
http://kingcharles-music.com

Kuchenbeat
Katru gadu ir kāda grupa, kurai dots uzdevums ar savu aktīvo mūziku iekustināt otro festivāla dienu. Šogad tie ir pašmāju ska veterāni Kuchenbeat.
Nordea skatuve. Otrā diena 13:00
https://www.facebook.com/KuchenBeat

Cashier No.9
Jāatzīst, ka par šo grupu pirms tam nezināju pilnīgi neko, bet, spriežot pēc internetā atrodamā, viņi ir Mumford & Sons iesāktā turpinātāji.
Nordea skatuve. Otrā diena 15:30
http://www.cashierno9.com

Full Crate & Mar
Domāju, ka šis producenta un dziedātāja duets derēs gan tiem, kam gribas izkustināt kājas, gan tiem, kas vēlas mierīgi paklausīties mūziku.
RBMA skatuve. Pirmā diena. 23:30
http://soundcloud.com/fullcrate

Jamie N Commons
Angļu blūzmenis, kurš ir apņēmies pierādīt pasaulei, ka nav jābūt melnādainam un no ASV Dienvidiem lai labi spēlētu blūzu.
Nordea skatuve. Otrā diena. 17:00
http://www.jamiencommons.com

Deskalighters
Agrāk Latvijas ska karognesēji bija Voiceks Voiska. Tagad vairs nav. Toties tagad ir Deskaligthers – daļa to pašu vēžu, pārlikti citā kulītē.
Nordea skatuve. Pirmā diena. 16:00
https://www.facebook.com/Deskalighters

Givers
Visai iespējams, ka šī ir dzīvespriecīgākā no grupām, ko šogad varēsim redzēt Positivus. Ļoti piemēroti saulainai sestdienas pēcpusdienai.
Tele2 Skatuve. Otrā diena. 16:15
http://www.giversband.com

Brodka
Izrādās, ka Monika Brodka ir Polijas populārākā popzvaigzne. Interesanti, vai šis ir mēģinājums festivālam piesaistīt apmeklētājus no Polijas?
Nordea skatuve. Otrā diena. 14:15
http://www.monikabrodka.com

Fanfarlo
Londonas grupa, kas jauc indie un folk, atdod parādu par atcelto uzstāšanos pagājušajā gadā un šogad ir apņēmušies atbraukt uz Salacgrīvu.
Nordea skatuve. Otrā diena. 18:30
http://www.fanfarlo.com

Malcolm Lincoln
Igauņu indie pop apvienība, kuru uzstāšanās Eirovīzijā pierāda igauņu labo mūzikas gaumi. Šogad pakāpušies no ILY telts uz otro lielāko skatuvi.
Nordea skatuve. Pirmā diena. 17:15
https://www.facebook.com/malcolmlincoln

Keane
Grupa, kas dažādās ar Positivus saistītās baumās ir figurējusi jau nez cik gadus (vismaz kopš 2009.), šogad patiešām šeit arī uzstāsies.
Tele2 skatuve. Pirmā diena. 01:00
http://www.keanemusic.com

Advertisements

3 Comments

Filed under Cits, Dzīvās Uzstāšanās, Festivāli

3 responses to “Positivus 2012 aptuveni 140 zīmēs

 1. Uldis

  Un ne vārda par The Sound Poets? =(

  • Es jau pieminēju, ka par mazāko skatuvju grupām nerakstīju vienkārši tāpēc, ka man negribējās tik daudz rakstīt, bet The Sound Poets arī man ir starp grupām, kas šajā festivālā jāredz.
   Man tikai nav saprotams, kāpēc viņi spēlē vienlaikus ar Damien Rice, jo viņiem varētu būt liela kopējā auditorija.

 2. IesaM.

  Sēnks,Lauri,tu esi lielisks mūzikas rūķis!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s