Augusta skaņas

Septembris jau pāri pusei, bet dažādu iemeslu dēļ tikai tagad esmu saņēmies uzrakstīt rakstu par Augusta labākajiem skaņdarbiem. Pie tam, tas ir saīsinātā versijā, jo, nesaprotamu iemeslu dēļ, augustā gluži vienkārši bija visai maz jaunu skaņdarbu, kas patiešām piesaistīja manu uzmanību (lai gan, nenoliedzami, tas bija piepildīts ar lieliskiem jauniem albumiem). Cerēsim, ka gada atlikušie mēneši to kompensēs.

Holy Esque – Tear

Glāsgoviešiem Holy Esque piemīt viena lieta, kas tos ļoti izceļ citu vidū, un tā ir grupas līdera balss, kurai līdzīgu atrast būtu visai grūti. Pārsteidzošā kārtā, tas, ka dažbrīd izklausās it kā paralēli dziedāšanai viņš vienlaikus arī mēģinātu skalot rīkli, šajā gadījumā ir efekts, nevis defekts. Emocionālais vokāls liek šai dziesmai ļoti izcelties un noteikti par ļaunu nenāk arī tas, ka pārējie grupas dalībnieki visai labi paveic savu darāmo, rezultātā radot interesantu indie roku ar shoegaze elementiem.

Balmorhea – Pyrakantha

Ar teksasiešiem Balmorhea iepazinos pateicoties viņu trešajam albumam All Is Wild, All Is Silent, kuru pirms dažiem gadiem klausījos ar visai lielu regularitāti. Tajā dzirdamo materiālu varētu raksturot kā post-rock sajaukumu ar folk un americana, kas papildināts ar viņu izcelsmes vietai – Teksasai – raksturīgajām skaņām. Savukārt tam sekojošajā albumā Constellations (kas arī nebūt nebija peļams) viņi savu skanējumu bija pārvirzījuši modernās klasiskās mūzikas virzienā.
Šoruden Balmorhea plāno laist klajā savu nākamo studijas albumu Stranger un, spriežot pēc pirmā plašākai publikai piedāvāta skaņdarba Pyrakantha, jaunajā albumā viņi atkal ir nolēmuši nedaudz mainīt savu skanējumu, šoreiz pietuvojoties klasiskam post-rokam un indie rokam. Pyrakantha ir šai grupai neierasti grūvīgs (vēl joprojām meklēju pareizo latviešu valodas terminu šim apzīmējumam) skaņdarbs, kas tai pat laikā neaizmirst arī par Balmorhea raksturīgo mierīgo noskaņu.
Lai gan pārlieku liela mētāšanās no viena skanējuma uz citu parasti nav laba lieta, manuprāt Balmorhea ar savām muzikālā virziena maiņām izdodas saglabāt pārsteiguma efektu katrā no saviem albumiem un es nešaubos, ka, lai kādu stilu viņi neizvēlētos savam nākošajam albumam, viņi ir spējīgi to paveikt.

Frightened Rabbit – State Hospital

Skotu indie roka apvienība Frightened Rabbit, kas, ļoti iespējams, ir viena no mūsdienu nenovērtētākajām rokgrupām, septembrī plāno izdot EP ar nosaukumu State Hospital. Tajā iekļautas dziesmas, kuras, pēc viņu domām, neiederējās grupas jaunajā albumā, ko plānots izdot nākošā gada sākumā. EP tituldziesma ir grupas skanējumam ļoti raksturīgs skaņdarbs, kas, kā jau ierasts, piepildīts ar emocijām un skotu akcentu.
Nezinu, kāda iemesla State Hospital un pārējās trīs EP dziesmas netika izvēlētas jaunajam albumam, bet man prieks, ka grupa neizlēma šīs dziesmas vienkārši izmest, bet gan izdot tās atsevišķā ierakstā. Varbūt līdz ar šo EP un tam sekojošo albumu Frightened Rabbit beidzot izdosies sasniegt plašāku atzinību?

Advertisements

Leave a comment

Filed under Mēneša Skaņas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s