2012. Gada EP Tops

   Nesaprotamu iemeslu dēļ, tuvojoties gada beigām, arī es izjutu vajadzību saņemties un izveidot gada labāko mūzikas ierakstu apkopojumu. Vienubrīd gan biju atmetis tam ar roku, jo nespēju izlemt, kam būtu jābūt augstākā vietā un kam – zemākā. Tomēr, pēc ne īpaši ilgas pierunāšanas no dažu Twitter sekotāju puses, nolēmu, ka jāmēģina tam pieiet ne tik nopietni un vienkārši jāsarindo tie tā, kā konkrētajā brīdi liekas pareizi. Galu galā, mans vērtējums taču diez vai spēj ietekmēt ierakstu pārdošanas rādītājus. Līdz ar to, manam gada topam tomēr bija lemts tapt un tuvāko dienu laikā tas pa daļām tiks piedāvāts visu uzmanībai.

   Veidojot šo topu, nonācu pie secinājuma, ka šis gads ir bijis visai bagāts ne tikai ar interesantiem albumiem, bet arī ar lieliskiem EP. Līdz ar to, iesildoties gada albumu topam, esmu izveidojis arī atsevišķu topu ar gada labākajiem EP. Par desmit manā vērtējumā labākajiem esmu pacenties arī uzrakstīt kādu rindiņu, savukārt par pārējiem šoreiz bez komentāriem – lai runā mūzika. Pie tam, tie EP, kas atrodami ārpus pirmā desmitnieka, šeit ir vairāk godpilnās atzinības statusā un to izvietojumam topā nav īpašas nozīmes – starp 11. un 15. vietu liekama vienādības zīme.

   Nobeigumā vēlos piebilst, ka esat laipni aicināti komentāros izteikt  savu viedokli par topu, tajā esošajiem EP un citiem gada spilgtākajiem ierakstiem.

   P.S. Šis tops, tāpat kā jebkurš cits mēģinājums novērtēt mākslu, ir absolūti subjektīvs, un, ja es to veidotu kādā citā bŗīdī, ļoti iespējams, ka arī galējais izvietojums būtu atšķirīgs.

16. Post War Years – Glass House EP

Spilgtākie gabali: Galapagos, Brazil
Resursi internetā: Soundcloud
15. Two Inch Punch – Saturn: The Slow Jams EP

Spilgtākie gabali: Moonstruck, Digital Love Letters
Resursi internetā: Soundcloud
14. Jacques Greene – Ready EP

Spilgtākie gabali: Ready, Prism
Resursi internetā: Soundcloud
13. Chants – Night After EP

Spilgtākie gabali: Night After, Radial Lights
Resursi internetā: Soundcloud
12. Lapalux – When You’re Gone EP

Spilgtākie gabali: Gone, 102 Hours Of Introductions
Resursi internetā: Soundcloud
11. Om Unit – Aeolian

Spilgtākie gabali: Ulysses, Dark Sunrise
Resursi internetā: Soundcloud
10. MS MR – Candy Bar Creep Show EP

“Stulbie hipsteri”, kuri izcēlās ar slēptu identitāti, vintage dziesmu video Video Games stilā un Tumblr lietošanu neveselīgos apmēros, tomēr nav aizmirsuši aŗī par mūzikas kvalitāti – Candy Bar Creep Show ir gaumīgs EP labākajās indie pop tradīcijās.
Spilgtākie gabali: Hurricane, Ash Tree Lane
Resursi internetā: Tumblr
9. AlunaGeorge – You Know You Like It EP

2013. gada Next Big Thing neskaitāmu mūzikas ekspertu vērtējumā – duetam AlunaGeorge – ir izdevies lieliski sakausēt Lielbritānijas underground deju mūzikas un mainstream popmūzikas skaņas, radot specifisku elektroniska r&b skanējumu un izpelnoties atzinību no abām minētajām mūzikas industrijas pusēm.
Spilgtākie gabali: You Know You Like It, Just A Touch
Resursi internetā: Soundcloud
8. Rhye – Open EP

Tā kā Losandželosas duets Rhye visai ilgi slēpa savu identitāti, sākotnēji par viņu debijas EP skaidrs bija tikai viens – tajā dzirdamais soul un indie pop sajaukums ar maigajiem, delikātajiem vokāliem ir ļoti talantīgu mūziķu roku darbs. Tagad skaidrs ir arī tas, ka pretēji sākotnēji domātajam, patiesībā šie vokāli pieder vīrietim.
Spilgtākie gabali: Open, 3 Days
Resursi internetā: Soundcloud
7. Peace – EP Delicious

Šī ir kārtējā grupa, kurai britu mūzikas prese ir pamanījusies piešķirt tādu kā britu ģitārmūzikas mesiju statusu, un šķiet, ka Peace varētu būt viena no retajām grupām, kurai patiešām izdodas kaut daļēji attaisnot uz sevi liktās cerības. Tikai jācer, ka viņiem savā debijas albumā izdosies izvairīties no tik daudzām buzzband grupām raksturīgā pārproducēšanas sindroma.
Spilgtākie gabali: Bloodshake, Ocean’s Eye
Resursi internetā: Soundcloud
6. Disclosure – The Face EP

Līdzīgs statuss kā iepriekš pieminētajiem Peace tiek piedēvēts arī Disclosure, tikai britu deju mūzikas kontekstā. Ir gan viena atšķirība – šo divu brāļu radītais future garage (ar citu mūsdienu elektroniskās mūzikas stilu piejaukumiem) vismaz man nerada nekādas šaubas par to, ka arī turpinājums būs tikpat veiksmīgs, ja ne pat labāks.
Spilgtākie gabali: Boiling, Control
Resursi internetā: Soundcloud
5. The Antlers – Undersea EP

Pēc sava lieliskā albuma Burst Apart izdošanas pagājušajā gadā, The Antlers šogad vēlreiz devās studijā, lai ierakstītu 4 dziesmu EP. Tajā dzirdamajās dziesmās Bruklinas grupa ir pieturējusies pie sava skanējuma un viņi ir turpinājusi radīt to, kas viņiem padodas vislabāk – emocionāli piesātinātas dziesmas ar biezām ģitāru skaņas sienām.
Spilgtākie gabali: Drift Dive, Zelda
Resursi internetā: Soundcloud
4. Kwes. – Meantime EP

Iesācis savu karjeru kā producents, Londonas mūziķis Kwes. arvien vairāk sāk priekšplānā izvirzīt sevi pašu. Viņa pirmais EP ierakstu kompānijas Warp paspārnē ir pirmais viņa ieraksts, kurā centrālu lomu spēlē ne tikai viņa producenta dotības, bet arī viņa balss, un, klausoties šo EP, man rodas pārliecība, ka jau sen bija laiks to darīt.
Spilgtākie gabali: lgoyh, Bashful
Resursi internetā: bleep.com
3. Frightened Rabbit – State Hospital EP

Skotu indie rokeri Frightened Rabbit, ierakstot savu nākamgad gaidāmo jauno albumu, izlēma tajā neiekļaut vairākas dziesmas, kuras viņu pašu vērtējumā bija labas, tomēr neiekļāvās kopējā albuma tematikā. Tā vietā, lai tās vienkārši izmestu, viņi nolēma tās izdot atsevišķā EP, un par to viņiem paldies, jo tajā dzirdamais materiāls lielākoties ir tikpat lielisks, cik viss pārējais, kas iepriekš no viņiem dzirdēts.
Spilgtākie gabali: State Hospital, Boxing Night
Resursi internetā: Soundcloud
2. Burial – Kindred EP

No publicitātes izvairīgais producents Burial arī šogad turpināja apliecināt savu dubstep karaļa titulu. Tajā viņam krietni palīdzēja arī pavasarī izdotais Kindred EP, kurā dzirdamais materiāls ir 30 minūtes elektroniskās mūzikas perfekcijas.
Spilgtākie gabali: Visi
Resursi internetā: Hyperdub
1. TNGHT – TNGHT EP

Hudson Mohawke un Lunice ir kā Betmens un Robins, kā zemesriekstu sviests un ievārījums, kā… labi, jūs sapratāt. Īsāk sakot – TNGHT ir Transatlantiska producēšanas superkomanda, kas ar saviem masīvajiem bītiem noslauka visu, kas ir tās ceļā. Apvienojot savu mīlestību pret elektronisko mūziku un hiphopu (un naidu pret patskaņiem), viņi ir radījuši ierakstu, par kuru spēcīgāku, vismaz elektroniskās mūzikas lauciņā, es šogad nevaru iedomāties.
Spilgtākie gabali: Bugg’n, Goooo, Higher Ground
Resursi internetā: bleep.com

Advertisements

4 Comments

Filed under Albumi, Gada Apkopojums

4 responses to “2012. Gada EP Tops

 1. Amish

  to jau laikam būtu nepieklājīgi pat prasīt, bet varbūt visu šo varēs arī kautkur vienviet ielādēt un paklausīties?

  • Nu, ar to būs pagrūti. Spotify diemžēl Latvijā nedarbojas un nevienu citu strīmošanas veidu nevaru iedomāties. Atklāti nodarboties ar pirātismu arī netaisos. Jebkurā gadījumā – pie katra EP (un vēlāk tāpat būs arī pie albumu topa) ir saite, kur var noklausīties kaut nedaudz no tā (lielai daļai pat visu EP). Tālāk jau viss pašu ziņā.

   • Hmm, Spotify Latvijā darbojas godam, ja iegulda pāris minūtes. Skati paraugu: http://gatisstrods.tumblr.com/post/26368118774/ka-lietot-spotify-latvija-bez-maksas. Ļoti labprāt pievienotu šo mūziku klausāmlistei Spotify, tagad nāksies to darīt manuāli… jānoklausās :)

   • Atzīšos, ka par Spotify darbošanos Latvijā man ir pirmā dzirdēšana. Tomēr speciālu plejlisti es laikam gan netaisīšu. Tas lai paliek katra pašā ziņā, kur noklausīties un meklēt šeit iekļauto mūziku. Un ja nu ļoti gribas gatavu listi, iepriekšējā rakstā var atrast plejlisti, kurā apkopoju gada spilgtākos gabalus. Daudz kas no šī ir iekļauts arī tur.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s